Dym o strażackie samochody

Powiat opolski: OSP Kraczewice dostała 300 tys. zł z gminy na używany pojazd. - Nie ma wymaganego atestu i nie będzie mógł wyjeżdżać do akcji - ostrzega komendant PSP. Ochotnicy z Poniatowej nie dostali z gminy grosza, a nowy wóz z atestem będą mieli.

 Wokół straży pożarnej w Poniatowej ponownie zrobiło się gorąco. Tym razem bardzo duże emocje wywołały samochody strażackie. Kupić je chcą dwie jednostki – OSP Kraczewice i OSP Poniatowa – Miasto. Kraczewice, choć mogą liczyć na duże wsparcie finansowe gminy, to nie wiadomo czy sfinalizują zakup po tym, jak ćwieka zabił władzom tej jednostki komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

 

Sukces komendanta

 

Do końca tego roku w powiecie opolskim pojawi się pięć nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych typu średniego i ciężkiego. Dwie renówki i trzy kamazy. Dostaną je jednostki OSP Opole Lubelskie, Kluczkowice, Poniatowa – Miasto, Las Dębowy i Boiska Kolonia.

 

Ich zakup sfinansuje Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O środki postarał się szef opolskiej straży pożarnej.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).