Poniatowa wstrząśnięta śmiercią muzyka

Powiat opolski: Tłumy żegnały w sobotę w Poniatowej tragicznie zmarłego społecznika, instruktora zespołów muzycznych Jana Kozińskiego. Śledczy mówią o samobójstwie "kombinowanym".Znali go nie tylko mieszkańcy Poniatowej. Bo przez to co w swoim zawodowym i społecznym życiu robił,  nie dało się o nim nie słyszeć, nie znać go i nie wiedzieć kim był i ile dobrego uczynił.

 

 Człowiek orkiestra

 

Jan Koziński znany był przede wszystkim z działalności w poniatowskiej kulturze. Tu miał pole do popisu i tu odnosił swoje największe sukcesy. Muzyk, wielki miłośnik i propagator kultury ludowej, instruktor muzyczny Dziecięcej Kapeli Ludowej i dorosłej Kapeli Ludowej w Poniatowej, z którą przed laty występował w telewizyjnym programie "Szansa na sukces". Kierował również zespołami "Kowalanki" z Kowali i "Zielone Sioło" z Niezabitowa. To on był twarzą wielu poniatowskich imprez, które jako konferansjer prowadził.

 

Przez lata związany z Domem Kultury, później z Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Odznaczany medalami i odznakami przez władze lokalne, wojewódzkie, ministra kultury i prezydenta RO. Każdy, kto znał Jana Kozińskiego wiedział, że to "złota rączka". Potrafił robić wszystko. Od drobnej naprawy po skomplikowany remont pomieszczeń.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).