Starosto, my nie jesteśmy gorszy sort!

Powiat opolski: Mieszkańcy wsi Darowne są oburzeni postępowaniem starosty opolskiego. – Od trzech miesięcy nie ma czasu spotkać się z nami i wyjaśnić, dlaczego nie będzie robił naszej drogi, choć była ona przewidziana do wykonania w tym roku – nie kryją irytacji. – To nieprawda – broni się starosta.Darowne, mała wioska w gminie Opole Lubelskie. Jedni mówią, że to wieś na końcu świata z drogą donikąd. Przy tej drodze, która jest skrótem do Poniatowej i zaliczana jest do kategorii dróg powiatowych, stoją 54 domy, w których mieszka ponad 150 osób.

 

I tak jak mieszkańcy innych wsi, tak mieszkańcy Darownego w XXI w. chcą jeździć do swoich domów po asfaltowej nawierzchni. Mają tłuczeń, a w lecie niemiłosierny kurz.

 

- Jak jest sucho i przejedzie samochód, to w ogóle nie da się wyjść na dwór, bo są tumany kurzu. Okna nie można otworzyć, bo jest kurz. Człowiek po prostu się dusi. A dzieci jak wracają ze szkoły to ich ubrania są najzwyczajniej w świecie siwe – opowiada jeden z mieszkańców Darownego.

 

Jesienią na drodze są doły, a w nich kałuże. Nie da się suchą nogą przejść.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).