Rozenek i Majdan pomagają wybudować dom rodzinie spod Opola

Powiat opolski: Największe marzenie rodziny niepełnosprawnego Damiana z Kopaniny Kamieńskiej spełnia się. W sobotę celebryci, sportowcy i biznesmeni z Pomorza nie szczędzili im grosza na budowę nowego domu.- To wszystko to jedna wielka bajka – mówią ze łzami w oczach Krystyna i Dariusz Świdrowie z gminy Łaziska, którzy z córkami Weroniką i Andżeliką oraz niepełnosprawnym Damianem od tygodnia goszczą w Ustce. Dobry wiatr przywiał ich nad Bałtyk, do uzdrowiska Grand Hotel Lubicz.

 

Są tu dzięki zaangażowaniu Grażyny Zyski, mieszkanki wsi Bór i pochodzącemu z Lublina dziennikarzowi telewizji Polsat Pawłowi Gregorowiczowi. To dzięki nim wyemitowany został w programie Interwencja odcinek poświęcony właśnie rodzinie Świdrów.

 

Obejrzeli go właściciele hotelu w Ustce, wzruszyli się i postanowili pomóc organizując kolację charytatywną.

 

- Rodzina ta znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Pomimo czterech lat mojej pracy nie mogłam jej dostatecznie pomóc. A w tej chwili najbardziej potrzeby jest tej rodzinie nowy dom – podkreślała w sobotę na kolacji charytatywnej Grażyna Zyska, opiekun rodziny.

 

Zjawiło się na niej ponad 160 osób, celebryci, sportowcy i lokalni biznesmeni. Wszyscy chcieli dołożyć swoją cegiełkę do budowy domu dla Świdrów.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).