Poszukiwania zaginionego Damiana z Karczmisk Pierwszych prowadzone były od godziny 10.30 do 15.00. Fotograf: OSP KSRG KArczmiska
Tragiczny finał poszukiwań 30-letniego mieszkańca gminy Karczmiska. W niedzielę po południu..." />

Karczmiska: Poszukiwany Damian nie żyje

Tragiczny finał poszukiwań 30-letniego mieszkańca gminy Karczmiska. W niedzielę po południu ciało mężczyzny zostało odnalezione w polu.


W akcję poszukiwawczą zaangażowało się około 200 osób. Mieszkańcy, strażacy z 10 jednostek OSP z powiatu opolskiego, ratownicy z Lublina i wojsko z Dęblina. Wszyscy szukali Damiana, przeczesywali pola, lasy i łąki. O godz. 15 akcję zakończyli.
 
- Poszukiwania zakończyliśmy niestety ze skutkiem tragicznym. Jedna z grup biorących udział w poszukiwaniach odnalazła ciało 30-latka około kilometra od zabudowań w Karczmiskach, w polu, w porzeczkach – mówi Krzysztof Karaś, naczelnik OSP w Karczmiskach. – Od jego domu było to jakieś 1,5 km – dodaje.
 
Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Rzecznik opolskiej policji potwierdza, że poszukiwania zostały zakończone, w związku z odnalezieniem ciała zaginionego. Wszystko wskazuje na to, że do śmierci mieszkańca Karczmisk nie przyczyniły się osoby trzecie. Co było rzeczywistą przyczyną zgonu będzie wiadomo dopiero po sekcji zwłok.
 
Damian wyszedł z domu 9 grudnia, wieczorem. Od tamtej pory ślad po nim zaginął, nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.