W Karczmiskach spaleniu uległ warsztat znajdujący się w drewniano - murowanej stodole. Fotograf: OSP KSRG Karczmiska
W czwartek w naszym powiecie doszło do dwóch pożarów. W Łaziskach ogień strawił letnią..." />

Dwa pożary w jeden dzień

W czwartek w naszym powiecie doszło do dwóch pożarów. W Łaziskach ogień strawił letnią kuchnię, w Karczmiskach z dymem poszedł warsztat.


Po godzinie 8.30 opolska straż pożarna została powiadomiona o pożarze w Łaziskach. Gdy strażacy dotarli na miejsce zastali palącą się część mieszkalną budynku. Ogień wydobywał się z kuchni letniej. Gdy udało się ugasić płomienie strażacy przystąpili do przeszukania pogorzeliska. Z środka wynieśli butlę gazową, a następnie przewietrzyli budynek, rozebrali strop i więźbę dachową.
 
Akcja trwała dwie godziny. Stary oszacowano na 50 tys.zł, a uratowane mienie na 60 tys.zł. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
 
Po godzinie 15.30 strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem z Karczmisk, gdzie w płomieniach stanął budynek gospodarczy. Ogień pojawił się w warsztacie po tym jak doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.
 
Z pożarem walczyły przez dwie godziny cztery jednostki straży pożarnej. Zniszczeniu uległo całe pomieszczenie i znajdujące się w nim wyposażenie. Starty oszacowane zostały na 10 tys.zł.
 
Strażakom udało się uratować mienie warte 150 tys.zł. Nie było poszkodowanych.