Opole Lubelskie było jednym z 751 miast w Polsce, w którym 6 stycznia w Uroczystość..." />

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Opola

Opole Lubelskie było jednym z 751 miast w Polsce, w którym 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, zorganizowano Orszak Trzech Króli. Było bardzo kolorowo, radośnie i głośno. Mieszkańcy wspólnie kolędowali i maszerowali do szopki bożonarodzeniowej.


„Odnowi oblicze ziemi” - tak brzmiało hasło tegorocznego orszaku, które było nawiązaniem do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II.
 
Obchody Święta Trzech Króli rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim, następnie został uformowany orszak, który przeszedł ulicami miasta - Józefowską, Nową, Rzemieślniczą i Puławską do Opolskiego Centrum Kultury.
 
Po dotarciu na miejsce Trzej Królowie oddali symboliczny pokłon Dzieciątku Jezus, leżącemu na sianie w bożonarodzeniowej szopce. Wydarzenie uświetniły występy młodych wokalistów oraz instruktorów Opolskiego Centrum Kultury, którzy zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz pastorałki. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów plastycznych i wręczenie nagród. Na zakończenie w sali kinowej odbył się spektakl teatru „Pokolenie” pod tytułem „Betlejem Polskie” w reżyserii Marka Grabowskiego.
 
W orszaku wzięło udział wielu mieszkańców Opola Lubelskiego i okolic, były dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Dosyć liczne grono osób zdecydowało się pozostać dłuższą chwilę przy szopce i wspólnie kolędować, pomimo dużego mrozu i padającego śniegu.

Galeria zdjęć: