Doprowadził do wypadku, stracił prawo jazdy

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Chodel. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60 letni mieszkaniec gm. Leżajsk kierując samochodem ciężarowym wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu doprowadzając do zderzenia z vw golfem. Pasażerka volkswagena z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w m. Chodel na drodze wojewódzkiej W 747. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60 letni mieszkaniec gm. Leżajsk na skrzyżowaniu włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego vw golfem  61 letniego mieszkańca gm. Opole Lubelskie. W wyniku zderzenia pasażerka golfa 58 letnia mieszkanka gm. Opole Lubelskie z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Obaj kierujący było trzeźwi.

Droga wojewódzka przez kilka godzin była zablokowana zorganizowano objazdy. W związku z naruszeniem przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniu  przez kierującego pojazdem ciężarowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze, to od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg