Nowe diety obowiązują od końca stycznia.
Józefowscy radni poszli w ślady kolegów z Wilkowa i Karczmisk. Tak jak oni postanowili na..." />

Józefów nad Wisłą: Diety radnych w górę

Józefowscy radni poszli w ślady kolegów z Wilkowa i Karczmisk. Tak jak oni postanowili na progu nowej kadencji podnieść sobie diety. O 100 zł.I tak zwykły radny za udział w sesjach, jak również i za udział w posiedzeniach komisji będzie dostawał po 300 zł. Do tej pory było to 200 zł. Gdy jednego dnia odbywa się sesja i komisja radnym wypłacona zostanie tylko jedna dieta.
 
Na większą dietę mogą liczyć również wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Przypomnijmy, w tej kadencji tę funkcje sprawują Maria Kowalska i Piotr Rączka. Za udział w sesjach dostawać będą po 350 zł, czyli o sto złoty więcej niż do tej pory.
 
Radni ustanowili również dietę dla przewodniczących komisji stałych Rady Miejskiej w Józefowie nad Wisłą, a także ich zastępców. To novum. Komisje są trzy, wyższe diety w tym przypadku pobierać będzie w sumie sześciu radnych. Za udział w każdym posiedzeniu komisji dostaną po 350 zł.
 
W górę poszła też dieta przewodniczącego Rady Miejskiej w Józefowie nad Wisłą. Na konto Piotra Stojaka, co miesiąc wpływać będzie 1300 zł z tytułu sprawowania funkcji. Jest to dieta zryczałtowana. Jego poprzednik Adam Rędzia otrzymywał niższe uposażenie. Wynosiło ono 1200 zł. Nieobecność przewodniczącego na sesji będzie go kosztowała 200 zł. O tyle potrącona zostanie jego dieta.
 
W głosowaniu za podniesieniem diet opowiedziało się jedenastu radnych, jeden był przeciwny, dwóch wstrzymało się od głosu.