Złapali kłusownika

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi z gm. Łaziska który kłusował ryby na rzece Wiśle. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Jest to kolejny kłusownik zatrzymany dzięki wspólnej pracy opolskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Mężczyzna stracił również narzędzia służące do połowu ryb w postaci łódki oraz sieci. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.Opolscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej  uzyskali informację, iż 32-letni mieszkaniec gm. Łaziska trudni się procederem nielegalnego połowu ryb na rzece Wiśle.

Wczoraj podczas podjętych działań w godzinach popołudniowych na terenie gm. Łaziska mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku usiłowania połowu ryb. Zostały od niego zatrzymane narzędzia połowowe w postaci łódki oraz sieci.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.