Policja.

Złapany dwukrotnie w ciągu jednego dnia

50-letni mieszkaniec gm. Poniatowa wczoraj w godzinach popołudniowych w m-ści Kolonia Szczucki nie zatrzymał się do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości. Po zatrzymaniu okazało się że kierował renault mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Następnie po upływie 1,5 godziny 50 latek ponownie został zatrzymany w Opolu Lubelskim tym razem kierował oplem. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w m. Kolonia Szczucki gm. Poniatowa. Policjanci dokonywali kontroli prędkości kierujących pojazdami. W trakcie służby policjanci usiłowali zatrzymać kierującego pojazdem marki Renault Laguna, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 29 km/h.

   Kierujący nie zatrzymał się na sygnał funkcjonariuszy tylko przyśpieszył kierując się w stronę m-ści Poniatowa. Policjanci przystąpili do pościgu za w/w pojazdem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało powodem jego ucieczki było to że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało iż kierował samochodem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

   50-latek nie wyciągnął żadnych wniosków ze swojego postępowania. Po upływie 1,5 godziny od pierwszej kontroli mężczyzna został ponownie zatrzymany przez tych samych policjantów w Opolu Lubelskim na ul. Lubelskiej. Wówczas kierował samochodem m-ki Opel Zafira ponownie znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kolejne badanie wykazało iż kierował samochodem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

   Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.