Zatrzymali włamywacza i pasera

Zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszał 18-latek z gm. Bełżyce. Młody mężczyzna na terenie gm. Chodel z komórki gospodarczej dokonał kradzieży piły spalinowej wartości 800 zł. Następnie pod koniec marca włamał się do tej samej komórki z której ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonego to ponad 3000 zł. Dodatkowo zarzut paserstwa usłyszał 22-letni mieszkaniec Bełżyc który pomagał 18 latkowi w zbyciu i ukryciu skradzionych przedmiotów. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.Do zdarzenia doszło w grudniu ub.r. oraz pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie gm. Chodel. Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do komórki gospodarczej. Jak ustalili policjanci do pierwszej kradzieży miało dojść w grudniu 2018 roku natomiast do kradzieży z włamaniem pod koniec marca b.r. Za pierwszym razem łupem sprawcy padła piła spalinowa o wartości 800 zł. Za drugim razem doszło do kradzieży elektronarzędzi w postaci piły spalinowej, wiertarki, wkrętarki, struga elektrycznego, szlifierki kątowej, mieszadła elektrycznego do mieszania kleju oraz wyrzynarki. Łączną wartość utraconych przedmiotów pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 3 tys. zł.

Policjanci ustalili, iż sprawcą dwóch kradzieży jest 18-latek z gm. Bełżyce. Jak ustalono w ukryciu i zbyciu skradzionych rzeczy pomagał mu 22-letni mieszkaniec Bełżyc. Mężczyźni w jednym z lombardów w Lublinie sprzedali część skradzionych rzeczy. Policjanci odzyskali z lombardu rzeczy sprzedane przez mężczyzn tj. wiertarkę, piłę spalinową oraz głośnik bluetooth. Dodatkowo podczas przeszukania w miejscu zamieszkania u 22-latka policjanci odnaleźli skradziony strug elektryczny oraz wiertarkę akumulatorową.

Mężczyźni zostali zatrzymani oraz osadzeni w policyjnym areszcie. Już usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.