Poszukiwany znieważył policjantów

Zarzuty znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał 23 letni mieszkaniec gm. Chodel. Mężczyzna wczoraj w godzinach wieczornych kierował rowerem znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas wykonywanych czynności znieważył policjantów oraz kierował wobec nich groźby karalne. Dodatkowo okazało się że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w Opolu Lubelskim przy ul. Ogrodowej. Policjanci podjęli kontrolę drogową wobec rowerzysty który kierował rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Rowerzystą okazał się 23 letni mieszkaniec gm. Chodel.

   Podczas sprawdzania osoby przez policjantów okazało się że jest on osobą poszukiwaną przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie podejmowanych czynności mężczyzna był wulgarny oraz agresywny. Stawiał czynny opór oraz nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Znieważył policjantów słowami wulgarnymi oraz kierował wobec nich groźby karalne.

   Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, została od niego pobrana krew do badań. 23-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, odmówił składania wyjaśnień. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd.