Jeden dachował, drugi wylądował w rowie

Dachowaniem pojazdu 19-latka z gm. Poniatowa, a w drugim przypadku wjechaniem do przydrożnego rowu przez 29-latka z gm. Karczmiska, zakończyła się jazda dwóch mężczyzn, którzy kierując w stanie nietrzeźwości doprowadzili wczoraj do zdarzeń drogowych. Nieodpowiedzialni mężczyźni swoim zachowaniem narażali na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.Wczoraj przed godz. 22:00 dyżurny opolskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kazimierzów. Kierujący fiatem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego przewrócenia na dach. Policjanci szybko ustalili przyczynę zdarzenia. Był nią alkohol. 19-latek z gm. Poniatowa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto przewoził pasażera, który był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami. Na szczęście w wyniku przewrócenia się fiata, mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń.

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 23:30 w miejscowości Wolica – Kolonia. Będący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW na prostym odcinku drogi wjechał do przydrożnego rowu, z którego nie mógł już wyjechać. Sprawca zdarzenia nie zaczekał na przyjazd policji i oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze szybko ustalili dane kierującego, którym okazał się 29-letni mężczyzna z gm. Karczmiska. Okazało się również, że przyczyną zdarzenia był alkohol. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowania mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.