Naruszył nietykalność ratowników medycznych

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych usłyszał 29-letni mieszkaniec gm. Chodel. Mężczyzna wczoraj podczas udzielania mu pomocy medycznej kilkukrotnie kopnął oraz szarpał za ubranie dwóch ratowników medycznych. Sprawca został niezwłocznie zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie gm. Chodel. Załoga ratownictwa medycznego została wezwana do nietrzeźwego mężczyzny z którym jest utrudniony kontakt. Po dotarciu na miejsce dwaj ratownicy przystąpili do udzielania pomocy medycznej 29-latkowi. W pewnym momencie mężczyzna zaczął być bardzo agresywny, bez żadnego powodu szarpał i odpychał ratowników oraz kilkukrotnie kopnął jednego z nich.

Sprawca został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy, badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.