Jechał zygzakiem z promilami

Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy 68 letni mieszkaniec gm. Łaziska. Mężczyzna wczoraj kierował renault clio mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez 31 letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego który powiadomił dyżurnego a następnie wskazał kierującego policjantom. Teraz sprawcy grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Łaziska. Dyżurny został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Policjanci na miejscu ustalili, że 31-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego zauważył, że jadący przed nim renault porusza się tzw. „zygzakiem”. Mogło to świadczyć, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu.

W miejscowości Łaziska kierujący renault zajechał na parking i udał się do sklepu. Za kierownicą pojazdu siedział starszy mężczyzna, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Zgłaszający natychmiast powiadomił dyżurnego i czekał na policjantów nie pozwalając odjechać nietrzeźwemu kierującemu.

Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało że kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.