Od kilku miesięcy na naszych łamach publikujemy zarobki osób zatrudnionych w budżetówce –..." />

Stwórz z nami "Opolską listę płac"

Od kilku miesięcy na naszych łamach publikujemy zarobki osób zatrudnionych w budżetówce – samorządowców, zwykłych urzędników, dyrektorów szkół i nauczycieli. Teraz zachęcamy Was do podania, ile zarabiacie, pracując w innych branżach.


Startujemy z akcją „Opolska lista płac”. Będzie to lista, którą chcemy stworzyć wspólnie z naszymi Czytelnikami i Internautami. Robimy ją po to, aby pokazać, jak wygląda prawdziwa sytuacja, jeśli chodzi o zarobki w powiecie opolskim. W jakich zawodach, na jakich stanowiskach, w jakich firmach i instytucjach zarabia się krocie, a gdzie za miesiąc ciężkiej pracy dostaniemy jedynie najniższą krajową?
 
Zachęcamy wszystkich do podzielenia się tymi informacjami. Tak naprawdę jedynie wynagrodzenia osób pełniących funkcje publiczne są informacją jawną, podlegającą udostępnieniu. Z uzyskaniem informacji o zarobkach innych grup zawodowych jest już problem z uwagi na ograniczenia wprowadzone przez przepisy prawa. Stąd wsparcie Czytelników i Internautów jest bezcenne.
 
Czego oczekujemy? Jedynie wysłania informacji o swoim wynagrodzeniu. Nie oczekujemy podawana imienia i nazwiska. Wystarczy, jeśli napiszecie w wiadomości takie dane jak: stanowisko, miejsce pracy (może być wskazane konkretnie lub ogólnie np. sprzedawca w Opolu), staż pracy i miesięczne wynagrodzenie brutto, jakie otrzymaliście za lipiec 2019 r.
Wiadomości o zarobkach można wysyłać na adres mailowy naszej redakcji: opole@24wspolnota.pl lub sms-em na numer telefonu komórkowego 517 070 790.
 
Przesłane informacje opublikujemy!