Nietrzeźwi sprawcy wypadków drogowych

Doprowadzeniem do czołowego zderzenia pojazdów przez 26-latka z gm. Poniatowa, a w drugim przypadku dachowaniem pojazdu 28-latka z gm. Karczmiska, zakończyła się jazda dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Swoim zachowaniem narażali na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.Wczoraj przed godz. 19:00 dyżurny opolskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dąbrowa Wronowska. Kierujący oplem nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do czołowego zderzenia z dostawczym volkswagenem, którym kierował 29-letni mężczyzna z gm. Poniatowa. Policjanci szybko ustalili przyczynę zdarzenia. Był nią alkohol. 26-latek z gm. Poniatowa miał prawie 2,5 promile alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili kierujący obu pojazdów. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

   Do drugiego zdarzenia doszło już po godz. 22:00 w miejscowości Karczmiska na DW 824. Będący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący oplem 28-latek z gm. Karczmiska nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do wywrócenia pojazdu. W wyniku zdarzenia z samochodu wypadł 30-letni pasażer doznając poważnych obrażeń ciała zagrażających jego życiu. Okazało się, że kierujący oplem 28-letni mężczyzna również był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Puławach.

    W sprawie wypadków drogowych policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej pod nadzorem prokuratury będą prowadzili postępowania przygotowawcze w celu ustalenia przyczyn i dokładnego przebiegu opisanych zdarzeń.