Wojewoda lubelski wręczył samorządowcom z powiatu opolskiego symboliczne czeki potwierdzające wielkość przyznanej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Samorządowcy z czekami od wojewody

Ponad 42 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do naszego powiatu na poprawę stanu gminnych i powiatowych dróg.W Poniatowej wojewoda lubelski wręczył wójtom i burmistrzom symboliczne czeki poświadczające wielkość przyznanej dotacji rządowej na przebudowę dróg.
 
 
Rekordowa kwota trafiła do powiatu opolskiego, ponad 21 mln zł. Gmina Opole Lubelskie dostała połowę tego, czyli 10,8 ml. Jak podkreślał wojewoda, jeśli chodzi o tego typu miasta w województwie i nie tylko, w przypadku Opola kwota dofinansowania jest rekordowa. Poniatowa może liczyć na ponad 4,4 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, Łaziska dostały 2,08 mln zł, Chodel - 1,6 mln zł, Wilków – 1,2 mln zł, a Karczmiska 968 tys.zł.
 
 
- Jesteśmy przekonani, że rozkwit infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej w całym województwie lubelskim, a w szczególności tu, w powiecie opolskim, będzie widoczny gołym okiem w ciągu najbliższych miesięcy. Tylko z tego rozdania powstaje w województwie lubelskim 669 km dróg gminnych i powiatowych. Czegoś takiego jeszcze nie było. Ale to jest dopiero początek – zapowiadał wojewoda Przemysław Czarnek.

Galeria zdjęć: