22-latek bez uprawnień jechał środkiem jezdni kompletnie pijany

Wczoraj policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierującego pod wpływem alkoholu. Tym razem w ich ręce wpadł 22-letni kierowca opla, który jechał środkiem ul. Fabrycznej w Opolu Lubelskim. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.Wczoraj rano policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, którego styl jazdy wydał im się mocno podejrzany. Mężczyzna nie zważając na innych uczestników ruchu starał się jechać środkiem ulicy Fabrycznej w Opolu Lubelskim. Niestety przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 22-letni mieszkaniec gm. Opole Lubelskie jechał oplem będąc kompletnie pijanym. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 22-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

22 –latek wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci przypominają, że każda ilość wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kierowców, gdyż alkohol pogarsza wzrok i koordynacje ruchową, uniemożliwia szybkie i adekwatne do zagrożenia reagowanie w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa.