Zderzenie osobówki z dostawczym Iveco

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Karczmiskach na drodze wojewódzkiej nr 824. Kierujący dostawczym Iveco 68-latek z gm. Puławy zjeżdżając z góry na łuku drogi przekroczył os jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z osobową mazdą. Na szczęście nikomu nic się nie stało.Wczoraj wieczorem w miejscowości Karczmiska na DW-824 doszło do zderzenia osobowej mazdy z dostawczym Iveco. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący Iveco 68-latek z gminy Puławy, zjeżdżając z góry nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi przekroczył oś jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z osobową mazdą.

Wobec zaistniałej sytuacji, o dużym szczęściu może mówić kierująca mazdą 45-letnia kobieta z gminy Opole Lubelskie oraz jej 47-letni pasażer, dla których to zdarzenie zakończyło się ogólnymi potłuczeniami. Kierujący ciężarowym Iveco nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem jakie przeprowadzili na miejscu policjanci wykazało, że jego uczestnicy byli trzeźwi.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozwagę i ostrożność na drodze.