Uroczystość przekazania nowego samochodu dla OSP w Opolu Lubelskim oraz promes dla jednostek OSP  z gmin Karczmiska, Opole Lubelskie i Poniatowa.
Ważny dzień dla ochotników z Opola Lubelskiego. W sobotę uroczyście został im przekazany i..." />

Nowy wóz strażacki oficjalnie przekazany (ZDJĘCIA)

Ważny dzień dla ochotników z Opola Lubelskiego. W sobotę uroczyście został im przekazany i poświęcony nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Otrzymał imię Paweł.


To na cześć tragicznie zmarłego dwa lata temu Pawła Górki, naczelnika jednostki. Na  uroczystości obecni byli jego rodzice. Nie kryli wzruszenia.
 
- Paweł na pewno byłby dzisiaj ogromnie dumny i szczęśliwy. Myślę, że cały czas w tych staraniach o ten samochód gdzieś tam z góry mnie wspierał i dawał siłę - przyznaje Barbara Strawa – Kasprzak, prezes OSP w Opolu Lubelskim.
 
Ojcem chrzestnym samochodu został burmistrz Opola Lubelskiego.
– Gaś skutecznie, działaj sprawnie i rozsławiaj gminę Opole Lubelskie na całą okolicę – mówił podczas symbolicznego chrztu burmistrz Sławomir Plis, który samochód oblał szampanem.
 
Ale nie tylko samochód w sobotę trafił do opolskich ochotników. Ich jednostka i jednostka z Puszna Godowskiego otrzymały również nowoczesne motopompy. Z kolei przedstawiciele 33 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin Karczmiska, Opole Lubelskie i Poniatowa otrzymały promesy na działalność poza ratowniczą przyznane przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Każda opiewa na pięć tys.zł.
 
- Wszystkie jednostki, które złożyły wnioski otrzymały dofinansowanie dodatkowych zadań dotyczących działalności kulturalno-oświatowej, związanej ze szkoleniami i organizacją zawodów strażackich. Na to wszystko po raz pierwszy znajdują się pieniądze. Ten program uruchomiony został po raz pierwszy, ale będziemy realizować go w latach przyszłych – deklarował podczas wręczania promes Sylwester Tułajew, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
 
Jednostki z pozostałych gmin promesy odbiorą w niedzielę w Wólce Polanowskiej. Dodatkowe pieniądze trafią w sumie do 68 jednostek OSP z powiatu opolskiego. Łącznie to 340 tys.zł.

Galeria zdjęć: