Za psem wbiegła wprost pod samochód

Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Trzciniec w gm. Chodel. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letnia kobieta wbiegła za psem na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala.Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15:00 w miejscowości Trzciniec w gm. Opole Lubelskie. Będący na miejscu policjanci ustalili, że do jego zaistnienia przyczyniło się nieodpowiedzialne zachowanie 64-letniej pieszej z gminy Chodel. Kobieta idąc nieprawidłową stroną drogą z psem na smyczy, nagle wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki volkswagen, którym kierował 32-letni mężczyzna z gm. Chodel.

Uderzona przez samochód kobieta przewróciła się i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 64-latka nie potrafiła powiedzieć jak doszło do zdarzenia. Tłumaczyła mundurowym, że odruchowo pobiegła za psem, który wyrwał jej się z rąk. Wdrożone w tej sprawie postępowanie wyjaśni wszystkie jego okoliczności. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie zasad poruszania się po drogach. Bezpieczeństwo na drodze w dużym stopniu zależy od nas samych.