Groźny wypadek w Kolczynie

Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj w m. Kolczyn na DW-824. Kierujący skodą 26-letni mężczyzna z gm. Józefów w obrębie skrzyżowania wyprzedzał pojazd ciężarowy czym przyczynił się do zderzenia z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej pojazdem marki Daewoo. Do szpitala trafiła 41-letnia kierująca pojazdem marki Daewoo oraz 47-letni pasażer skody. Kierujący skodą był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień.Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15:00 w miejscowości Kolczyn, gmina Józefów nad Wisłą, na drodze wojewódzkiej nr 824. Będący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że do zderzenie dwóch pojazdów osobowych doszło w obrębie skrzyżowania.           26-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą kierując skodą na skrzyżowaniu wyprzedzał ciężarówkę i zderzył się z pojazdem marki Daewoo, który w tym czasie wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Za kierownicą daewoo siedziała 41-letnia kobieta z gm. Józefów nad Wisłą.

W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafiła kierująca daewoo oraz 47-letni pasażer skody. Kierujący skodą był nietrzeźwy. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Opolscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i dokładny przebieg wypadku. Jednocześnie apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie zasad ruchu drogowego.