Sądowy wyrok topi gminę Karczmiska w długach

POWIAT OPOLSKI: Gmina Karczmiska przegrała ostatecznie sądową batalię z firmą Węglopol. Samorząd musi zapłacić ponad 4 mln zł wykonawcy hali sportowej. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Lublinie.Wyrok zapadł 16 grudnia i jest prawomocny. Z zasądzonego przez sąd pierwszej instancji odszkodowania w wysokości ponad sześciu mln zł, ostatecznie na skutek apelacji wniesionej przez gminę kwota ta obniżona została o połowę.

- Sąd Apelacyjny w Lublinie uwzględnił częściowo apelację pozwanej gminy Karczmiska i obniżył zasądzone odszkodowanie do kwoty 2 879 230,86 zł. W pozostałej części oddalił apelację tego podmiotu. Wyrok jest prawomocny - informuje rzecznik prasowy sądu sędzia Barbara Du Château. 

Do zasądzonej kwoty dochodzą jeszcze odsetki, które podlegają naliczeniu od 2013 roku. Jest to nie mała kwota około 1,4 mln zł. W sumie daje ponad 4,2 mln zł – tyle gmina musi zapłacić gliwickiej firmie Węglopol.

Wójt: Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna

Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego popsuł świąteczny nastrój władzom gminy Karczmiska. Wójt podczas specjalnie zwołanej sesji nadzwyczajnej Rady Gminy przyznał, że sytuacja w jakiej znaleźli się boli go i to bardzo.

- Jesteśmy w złej sytuacji w tym momencie, ale nie tragicznej. Damy radę – próbował przekonywać radnych Janusz Goliszek, wójt gminy Karczmiska, apelując jednocześnie o ogólne zrozumienie i wspólne podejście do rozwiązania problemu. – Próbujmy wspólnie tę trudną sytuację rozwiązać. Jest rozwiązanie, jest możliwość – twierdzi.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).