Kierowcy z promilami

W ciągu długiego świątecznego weekendu wielką nieodpowiedzialnością wykazało się czworo kierujących w wieku od 25 do 55-lat. Kierujący nie bacząc na zagrożenie jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości na drodze, wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.W Wigilię tuż przed  północą dyżurny opolskiej komendy został powiadomiony, o zatrzymaniu w Opolu Lubelskim nietrzeźwej kierującej. Zatrzymania dokonał  policjant, który w tym czasie przebywał na dniu wolnym od służby. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierującą pojazdem marki Renault Laguna była 45-letnia mieszkanka gminy Opole Lubelskie, która w swoim organizmie miała ponad 3 promile alkoholu.   

Tej samej nocy około godz. 2:30 funkcjonariusze opolskiej policji ustalili, że 27-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny kierując samochodem marki Fiat Seicento wjechał do przydrożnego rowu na drodze wojewódzkiej nr 824. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności zabrał ze sobą tablice rejestracyjne. Jednak szybka reakcja policjantów pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie  27-latka,  który jak się okazało w chwili zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Z kolei w piątek 27 policjanci opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW. Jak się okazało 25-latek z gminy Urzędów jechał na podwójnym gazie. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad promil alkoholu.

Natomiast wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z opolskiej komendy zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny. Mężczyzna kierując samochodem marki Hyundai stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym jadąc całą drogą tak zwanym wężykiem. Na zachowanie kierowcy z pewnością miał wpływ wypity wcześniej alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Wszyscy kierujący wkrótce staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi im wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.