Prezydent zawitał do Opola Lubelskiego. Pogroził sędziom

- Sędziowie są sługami Rzeczypospolitej i narodu polskiego! - grzmiał prezydent w Opolu Lubelskim. Andrzej Duda poruszył też tematy naprawy służby zdrowia, sytuacji polskich rodzin i inwestycji w Polskę Wschodnią.Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu opolskiego w miniony czwartek, 16 stycznia. Wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim.

 

Wyroki według widzimisię i fochów

Nie obyło się bez odniesienia do jednego z najbardziej nośnych tematów ostatnich tygodni. Od prezydenta oberwało się części sędziów.

- Niektórym sędziom wydaje się, że są bogami, bo mają nieograniczoną władzę nad ludźmi, którzy stają przed sądem. Otóż, proszę państwa, jest dokładnie odwrotnie. Sędziowie są sługami Rzeczypospolitej i narodu polskiego! - grzmiał prezydent w Opolu Lubelskim, za co otrzymał od zebranej publiczności najbardziej entuzjastyczne brawa tego wieczoru.

Prezydent stwierdził, że część wyroków jest wydawanych według widzimisię i fochów sędziów.

- Niestety, jest grupa sędziów, która zupełnie zapomniała, jaka jest ich rzeczywista rola, komu służą i po co zostali powołani. Mam nadzieję, że powoli, konsekwentnie i spokojnie uda nam się naprawić wymiar sprawiedliwości. A ci, którzy w nim nie powinni być, zwyczajnie z niego odejdą - stwierdziła głowa państwa.

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).