Dożywotni zakaz prowadzenia i 1,5 promila nie powstrzymały go. Siadł za kierownicę

Opolscy policjanci zatrzymali 35-latka z gm. Opole Lubelskie. Mężczyzna mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie ponownie wsiadł za kierownicę opla.Wczoraj rano dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierującego na drodze wojewódzkiej 747 w miejscowości Zosin. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący oplem vectrą wyjeżdżając spod sklepu zajechał drogę jadącemu DW-747, 55-latkowi z Ostrowca Świętokrzyskiego, który kierował samochodem ciężarowym. Na szczęcie 55-latek przewidując zachowanie kierującego oplem odpowiednio zareagował i nie doszło do zderzenia pojazdów.

Sprawca zdarzenia nie zaczekał jednak na przyjazd policji i oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze szybko ustalili dane kierującego oplem, którym okazał się 35-latek z gm. Opole Lubelskie. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że 35-latek był już karany za jazdę po alkoholu. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim, a mimo to po raz po kolejny po alkoholu wsiadł za kierownicę.

Nieodpowiedzialny 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś z wnioskiem o tymczasowy areszt będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.