Pijany kierowca jechał pomimo sądowego zakazu

Grubo ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 30-letni mieszkaniec gminy Poniatowa który wczoraj po południu w miejscowości Elżbieta kierował audi. Okazało się, że prowadząc auto złamał również zakaz sądowy. Z wszystkich przewinień rozliczy go sąd.Wczoraj około godziny 13.00, kiedy zastępca naczelnika Wydziału Prewencji  jechał przez Elżbietę wykonywać czynności służbowe, zaniepokoiło go dziwne zachowanie kierującego audi. Sposób, w jaki prowadził auto, wzbudziło podejrzenia, że siedzący za kółkiem może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Już sam widok kierującego upewnił funkcjonariusza, że policyjny instynkt go nie zawiódł.  Mężczyzna nie mógł utrzymać się na nogach ani składnie odpowiadać na pytania. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie blisko 3,3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie czynności, policjanci ustalili, że mężczyzna złamał również orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdem. Teraz 30-latek odpowie przed sądem zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości jak i za naruszenie sądowego zakazu.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy, że pijany wsiada za kierownicę. Poinformuj Policję. Twoje zgłoszenie może uratować komuś życie.