15-latka z promilami uciekała przed policją na skradzionym skuterze

Jadącą na skuterze bez kasku nastolatkę zobaczyli wczoraj wieczorem poniatowscy policjanci. Na widok policyjnych sygnałów dziewczyna rzuciła się do ucieczki, jednak kilka ulic dalej została zatrzymana. Okazało się, że 15 - latka jest nietrzeźwa, a skuter chwilę wcześniej ukradła mieszkańcowi Poniatowej.Wczoraj po godz. 19.30 policjanci patrolujący Poniatową, na jednej z ulic zauważyli dziewczynę jadącą na skuterze. Kierująca nie miała na głowie kasku, zaś sposób, w jaki jechała, rodził przypuszczenia, że może być  nietrzeźwa. Policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, aby kierująca się zatrzymała, ale ta na ich widok przyspieszyła i próbowała umknąć patrolowi.

Kiedy dojechała do skrzyżowania ulic Fabrycznej i 11 Listopada, nie opanowała pojazdu i upadła. Na szczęście kierująca nie doznała żadnych obrażeń i policjanci mogli sprawdzić powód jej zachowania. W trakcie legitymowania okazało się, że kierującą była 15 – letnia mieszkanka Poniatowej. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu. Dziewczyna tłumaczyła, że skuter pożyczył jej znajomy, żeby mogła pojechać nim na zakupy.

W trakcie czynności do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna oświadczając, że motocykl, został mu przed chwilą przez 15 – latkę skradziony. Okazało się, że mężczyzna pozostawił pojazd pod opieką znajomego i na chwilę odszedł. W trakcie jego nieobecności, do pilnującego motocykla podeszła dziewczyna i powiedziała, że jest córką właściciela pojazdu i chce się skuterem przejechać. Powracający właściciel z daleka już zobaczył odjeżdżającą dziewczynę. Udając się w poszukiwania pojazdu, zauważył w oddali migające światła radiowozu i kiedy podszedł, rozpoznał swój skradziony skuter.

Pojazd powrócił do właściciela. Dalszym losem 15 – latki, która wczorajszym wybrykiem narobiła sobie kłopotów, zajmie się sąd dla nieletnich. Dziewczyna będzie musiała wytłumaczyć się z kradzieży motocykla, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.