Złodziej środków ochrony roślin zatrzymany wraz z paserem

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22 – latkowi, któremu kryminalni  udowodnili kradzież z włamaniem do budynków gospodarczych w Kalince.Jego łupem padły środki ochrony roślin o wartości blisko 15 tys złotych. Oprócz 22 – latka zatrzymano także mieszkańca gminy Dębowa Kłoda, który próbował sprzedać kradziony towar. Jemu za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia bieżącego roku. Z budynków gospodarczych w miejscowości Kalinka zostały skradzione środki ochrony roślin. Właściciel oszacował straty na blisko 15 tys złotych. Mundurowi z parczewskiej komendy ustalili kto stał za tą kradzieżą z włamaniem. Okazało się, że sprawcą był 22 – letni mieszkaniec gminy Jabłoń, któremu w zbyciu kradzionych substancji pomagał 28 - latek z gminy Dębowa Kłoda. Obaj zostali zatrzymani i w miniony weekend usłyszeli zarzuty. Młodszemu za popełnione przestępstwo grozi aż do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie który próbował sprzedać kradzione środki grozi natomiast do 5 lat pozbawienia wolności.

 - Skradzione mienie zostało odzyskane w całości i wróciło do właściciela. Mężczyźni po przedstawieniu zarzutów zostali zwolnieni. Obaj złożyli wyjaśnienia i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze- informuje oficer prasowy parczewskiej Policji Artur Łopacki. Ogłoszenia

Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie na osiedlu Polna w Parczewie

UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE...

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń z...

Sprzęt rolniczy

Siewnik konny do ciągnika 400 zł, wialnia do zboża...

kotki

Oddam w dobre ręce małe kotki.Tel. 696 288 024

Sprzedaż szynszyli, pomoc w...

Ferma zarodowa szynszyli L-033 Mervey Investment Sp....

dom piętrowy

Parczew ul koscielna 152