Policyjna akcja „Traktor" na terenie powiatu parczewskiego

Policjanci z parczewskiej komendy biorą udział w realizacji działań prewencyjnych pod nazwą „Traktor”.Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem ciągników rolniczych. W ostatnim tygodniu doszło na drogach powiatu parczewskiego do dwóch wypadków drogowych w których zginęła jedna osoba. Przyczyną tych wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących ciągnikami rolniczymi.

Policjanci z parczewskiej komendy prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Traktor”. Akcja ma związek z wypadkami do jakich doszło na terenie powiatu parczewskiego. W jednym z nich zginął motocyklista, a w drugim natomiast inny motocyklista został poważnie ranny.

Przyczyną tych wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących ciągnikami rolniczymi. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie ilości wypadków drogowych. Mundurowi sprawdzają min stan trzeźwości kierujących oraz badania techniczne i uprawnienie do kierowania. Okazuje się że nie wszyscy kierujący tymi pojazdami stosują się do tych przepisów.

W ciągu czterech dni trwania akcji policjanci zatrzymali traktorzystę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości i jednego po użyciu alkoholu. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne z powodu stanu technicznego pojazdu. 12 kierujących poruszało się po drogach bez wymaganych dokumentów lub w ogóle nie posiadali uprawnień do kierowania ciągnikami.

W sumie za popełnione wykroczenia nałożono 21 mandatów karnych. Policjanci zwracają uwagę  aby kierujący ciągnikami rolniczymi poruszali się z ważnymi dokumentami i zadbali o stan techniczny swoich pojazdów. Nie będzie też pobłażania dla kierujących na podwójnych gazie. Działania będą w dalszym ciągu kontynuowane.