Świadkowie zatrzymali pijanych kierowców

Prawie 1,5 promila w organizmie miał kierowca Hondy, który został zatrzymany przez postronne osoby i przekazany mundurowym. Taki sam los spotkał jego kolegę, który kilka godzin później wsiadł do tego samego auta i chciał sobie pojeździć.Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19. Dyżurny parczewskiej jednostki odebrał telefon z informacją, że w miejscowości Lejno nad jeziorem Zagłębocze postronne osoby zabrały kluczyki kierujowcy samochodu marki Honda. Według zgłaszających mężczyzna miał być pod działaniem alkoholu. Na miejsce udali się policjanci, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Pomiar wskazał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 21-latek został zatrzymany i stracił prawo jazdy.

Krótko po północy taki sam los spotkał jego kompana, który wsiadł do tego samego samochodu. Badanie u 19-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu. Tak jak w poprzednim przypadku on też został zatrzymany.

Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przez sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.