Nowe radiowozy nie trafią do Parczewa

Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce 17 oznakowanych opli astra trafi do policjantów. Niestety nie do parczewskich.Koniec roku to zazwyczaj czas podsumowań i finalizacji planowanych realizacji i zakupów. I właśnie w grudniu policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. 17 oznakowanych samochodów trafi wkrótce do policjantów z powiatów: bialskiego, chełmskiego, lubelskiego, zamojskiego, janowskiego, krasnostawskiego, ryckiego i świdnickiego. Najwięcej, bo aż 5 nowych radiowozów trafi do mundurowych z Łukowa. Parczew nie dostanie ani jednego.

Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy, niestety nie parczewskich. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Oznakowane radiowozy wykorzystywane będą do typowej pracy patrolowej na drodze. Ich zakup możliwy był dzięki wsparci jednostek samorządu terytorialnego naszego województwa.

W roku 2018 ogółem zakupiono 67 pojazdów, 31 z nich pochodzi ze wsparcia samorządów m.in. nieoznakowane BMW, pojazd terenowy, łódź płaskodenną oraz Ambulans Pirotechniczny.