Pijany woził poszukiwanego kolegę

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który został zatrzymany w miniony weekend za jazdę w stanie nietrzeźwości. Niewiele więcej szczęścia miał jego kolega, który podróżował razem z nim.Do zdarzenia doszło w Parczewie w sobotnie popołudnie. Dyżurny parczewskiej jednostki został powiadomiony, że w kierunku Parczewa zbliża się Volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Po kilku minutach na ulicy Kościelnej mundurowi zauważyli opisywane auto. Pojazd zaparkowany był nieopodal jednej z posesji, a za kierownicą siedział 21- latek. Mężczyzna początkowo utrzymywał, że nie jechał samochodem. Próbował wmówić policjantom, że zaparkował w tym miejscu jakiś czas temu i tylko siedzi za kierownicą. Mundurowi nie dali się nabrać na wersję mieszkańca Trawniki. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila w jego organizmie.

Policjanci sprawdzili również pasażera pijanego kierowcy. W policyjnych systemach figurował on jako osoba poszukiwana nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary dwóch miesięcy pozbawienia wolności. 22 – letni mieszkaniec gminy Lubartów wraz z kierowcą zostali zatrzymani.

Kierowca stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.