Policyjna akcja ZNICZ 2019

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych na terenie naszego powiatu nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci. Od 31 października do 3 listopada będą trwały działania pod nazwą „Znicz 2019”.Od czwartku 31 października na terenie całego kraju rozpoczęły się działania „Znicz 2019”. Główna uwaga mundurowych będzie skierowana na zapewnienie bezpieczeństwa w dotarciu na groby bliskich. Policjanci będą sprawdzać przestrzeganie prędkości, a także stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na właściwe przewożenie dzieci w fotelikach oraz jazdę w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi apelują do kierowców, by sprawdzali swoje samochody przed podróżą. Niektórzy w drodze na cmentarze będą mieli do przejechania kilkaset kilometrów. Ważne, aby zasiadając za kierownicę sprawnego samochodu być wypoczętym i w przypadku pokonywania długich tras robić sobie przerwy. Policjanci przypominają również,żeby odpowiednio zabezpieczyć domy i mieszkania w przypadku kilkudniowych wyjazdów, by w ten sposób maksymalnie zapobiec ewentualnej kradzieży.

 Wzmożone działania potrwają do 3 listopada. W tym czasie dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach służbę będzie pełnić większa ilość policjantów niż zwykle.

 W obrębie cmentarzy należy się liczyć ze zmianami i utrudnieniami w ruchu, dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie apelują o stosowanie się do znaków drogowych oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.