(fot. KWP Lublin).

Akcja grupy „Speed”. Parczewianin był rekordzistą prędkości

Kolejni kierowcy przekonali się o poważnych konsekwencjach jazdy z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym. W sześciu przypadkach „amatorzy szybkiej jazdy” zatrzymani przez policjantów z grupy "Speed" stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. W większości otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne. Policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 24-letni mieszkaniec gm. Parczew swoim mercedesem jechał z prędkością 118 km/h.Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest priorytetowym zadaniem policjantów z bialskiej drogówki. Każdego dnia patrolując teren powiatu zwracają uwagę na zachowania uczestników, w tym prędkość z jaką poruszają się kierowcy pojazdów.

Miniony weekend pokazuje, że część kierowców nadal lekceważy obowiązujące przepisy. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali uprawnienia sześciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Do wszystkich zatrzymań doszło na DK-2 w miejscowości Tłuściec. W sobotę tylko w ciągu niewiele ponad 1,5 godziny policjanci z bialskiej grupy "Speed" zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą prędkość.

Kilka minut po godz. 8:00 funkcjonariusze zauważyli jadące z dużą prędkością audi. Kiedy sprawdzili prędkość z jaką porusza się osobówka okazało się, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli ustalili, że za jego kierownicą pojazdu siedzi 54-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego.

Kwadrans później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 40-letnia mieszkanka powiatu otwockiego kierując oplem pędziła w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h. Około godz. 9:40 mundurowi zatrzymali trzeciego kierowcę z „ciężką noga”. Radar wykazał, że 37-letni mieszkaniec Kutna, kierując samochodem osobowym marki KIA, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 66 km/h.

Również wczoraj bialski "Speed" zatrzymał trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Tym razem poczynania kierowców uwiecznił policyjny videorejestrator.

Po godz. 13:00 policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 24-letni mieszkaniec gm. Parczew kierując mercedesem jechał z prędkością 118 km/h. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy za nadmierną prędkość stracili uprawnienia do kierowania. Około godz. 13:45 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 41-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego kierującego volkswagenem. Tu urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 58 km/h. Dwadzieścia minut później policjanci ujawnili kolejne znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. 46-letni mieszkaniec Warszawy kierując audi również jechał z prędkością 108 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. W większości przypadków otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.