Twój radny ma wpływ na przyszłoroczny budżet

Kadencja obecnej Rady Miejskiej kończy się 16 listopada i do tego czasu radni mogą zgłaszać wnioski do budżetu na 2019 r.W wyborach samorządowych 21 października mieszkańcy parczewskiej gminy będą wybierać między innymi radnych miejskich. Kadencja obecnych radnych kończy się 16 listopada, a więc w czasie kiedy kształtuje się budżet gminy na przyszły rok. Na sierpniowej sesji Rady Miejskiej radny Henryk Szych zapytał, czy obecni radni będą mogli zgłaszać wnioski do przyszłorocznego budżetu.

- Czy nam, jako radnym w tej kończącej się kadencji będą przysługiwać prawa do zgłaszania wniosków do budżetu na rok 2019?

Sekretarz gminy Agnieszka Hawryluk odpowiedziała radnemu Szychowi, że obecni radni mają takie prawo. Wynika z tego, że radni, na których głosowaliśmy w poprzednich wyborach mają ostatnią szansę wpłynąć na kształt przyszłorocznego budżetu, a zarazem na przyszłość naszego miasta.

Henryk Szych,  parczewski radny

Czy nam, jako radnym w tej kończącej się kadencji będą przysługiwać prawa do zgłaszania wniosków do budżetu na rok 2019?