Fot. Paweł Jaworski. Fotograf: Paweł Jaworski

Odchodząca rada miejska podsumowała kadencję + GALERIA ZDJĘĆ

W środę 17 października radni miejscy spotkali się na ostatniej sesji w upływającej kadencji 2014/2018. Oprócz pracy nad m. in. zmianami w budżecie, statutem gminy i interpelacjami, był czas na refleksje i podsumowania.- Gratuluję panu, że w tej kadencji miał pan opozycję merytoryczną i życzę panu, jeżeli pan wygra wybory, żeby w następnej kadencji miał pan podobny układ w radzie - zwrócił się do burmistrza Henryk Szych. - Może się powtórzyć przykład, ja byłem radnym w takiej kadencji, gdzie na tej sali pan burmistrz i większość jego rady nie dała sobie nic powiedzieć. A jak się postawa tego burmistrza skończyła, to wczoraj we Wspólnocie był komunikat. Do tego prowadzi pycha i zarozumialstwo, natomiast gdy jest rada, która patrzy na ręce burmistrza, to uważam, że jest to właściwa podstawa do pracy. Każdy osiąga takie sukcesy w wyborach, na jakie zapracował – podsumował radny.

Posłowie i senatorowie powinni wziąć przykład

Przewodniczący Rady Miejskiej, Mirosław Naumiuk podsumował obecną kadencję i wyraził swoje refleksje.

- Jaka była ta kadencja? Różna, według mojej oceny merytoryczna. W wielu sprawach różniliśmy się, ale na sali nie padały epitety, wyzwiska, czyniliśmy to w sposób cywilizowany. Posłowie i senatorowie mogliby wziąć przykład chociażby z naszego samorządu. Najsmutniejsze było pożegnanie radnego Andrzeja Urzędowskiego, ale były też chwile wesołe. Miło było składać życzenia z okazji zawarcia związku małżeńskiego radnej Monice Kopiś i radnemu Łukaszowi Gołąbowi – podsumował Mirosław Naumiuk.

Nie myli się ten, kto nie podejmuje decyzji

Burmistrz Kędracki w kilku słowach wyraził swoje odczucia z tej kończącej się kadencji.

- Jak cztery lata temu tu się spotkaliśmy, to zastanawialiśmy się jak będzie wyglądać ta kadencja. Dzisiaj znamy odpowiedź na to pytanie. Cieszę się, że gro planów udało się zrealizować i nie byłoby tego, gdyby nie porozumienie, do którego zawsze w jakimś momencie dochodziło. Dziękuję wszystkim radnym za wasze zaangażowanie. To była pełna praca na rzecz naszej lokalnej społeczności – mówił Kędracki - Przepraszam tych, którzy byli urażeni moimi wypowiedziami. Sami wiecie, że należę do ludzi takiego typu choleryka i czasami muszę swoje powiedzieć, może bez jakiejś takiej refleksji, ale przyznaję się do wszystkich tych błędów, które dane mi było popełnić. Nie myli się ten, kto nie podejmuje żadnych decyzji – podsumował burmistrz.

Podziękowania

Radni Monika Kopiś, Bożena Bojko, Grzegorz Duda, Mirosław Naumiuk, Barbara Bloch i burmistrz Kędracki podziękowali za współpracę swoim kolegom i koleżankom radnym. Podziękowania skierowane były również do sekretarz i skarbnik gminy Agnieszki Hawryluk i Anny Makówki oraz do pań obsługujących pracę Rady Miejskiej i jej komisji oraz pozostałych pracowników urzędu.

- Ja, jako najmłodszy stażem radny, chciałam państwu podziękować za ciepłe przyjęcie. Przyszłam tu zielona i dziękuję za wszelką pomoc radnym, którzy mnie wspierali i prowadzili. Jeżeli coś z mojej strony było nie tak, to gorąco przepraszam – mówiła Barbara Bloch.

Na zakończenie sesji burmistrz Kędracki wręczył radnym pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

 

Zamieszczone fotografie dzięki uprzejmości Pawła Jaworskiego oraz Tomasza Ostapiuka.


Galeria zdjęć: