Z urny wyjęli więcej kart do głosowania niż wydali

Jacek Pogorzelec złożył protest wyborczy do sądu i ma nadzieję, że sąd nakaże powtórne przeprowadzenie wyborów w jego okręgu.Jacek Pogorzelec, dotychczasowy radny gminy Milanów przegrał w wyborach do rady nowej kadencji z Wiesławą Nowicką. Na Nowicką zagłosowało 56 wyborców, a na Pogorzelca 55. Takie sytuacje się zdarzają i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Zdarzają się też remisy i o tym kto zostanie radnym decyduje losowanie. Jednak w tym przypadku okazało się, że w urnie było więcej kart do głosowania niż komisja wydała wyborcom. 

Karty się skleiły 

Komisja, której skład podajemy w ramce, wydała wyborcom 114 kart do głosowania. Każdy potwierdził odebranie kart własnoręcznym podpisem. Podczas liczenia głosów po zakończeniu głosowania okazało się, że w urnie było 116 kart, czyli o 2 więcej niż wydała komisja. Komisja tłumaczy, że najprawdopodobniej podczas wydawania kart, dwukrotnie musiało dojść do sytuacji, że karty się skleiły i wyborca dostał dwie zamiast jednej. 

W bialskiej delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej powiedziano nam, iż po przeliczeniu kart okazało się, że ich liczba się zgadza. Po zamknięciu lokalu wyborczego było w nim tyle samo kart, ile do niego dostarczono. Trzy karty wyjęte z urny były czyste, niezakreślone.

Jacek Pogorzelec złożył protest wyborczy do sądu i ma nadzieję, że sąd nakaże powtórne przeprowadzenie wyborów w jego okręgu.

KOMISJA DS. PRZEPROWADZENIA GŁOSOWANIA
1. Monika Zofia Frankiewicz, KWW FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU
PARCZEWSKIEGO, Milanów
2. Gabriela Judyta Ilczuk, KW PSL, Milanów
3. Renata Karwowska, KWW KUKIZ`15, Milanów
4. Maria Wiesława Kępa, KKW SLD LEWICA RAZEM, Kopina
5. Waldemar Łukowiec, KW PiS, Zieleniec
6. Kacper Niewiadomski, KWW SAMORZĄDOWA INICJATYWA SPOŁECZNA Milanów
7. Bartłomiej Paweł Sak, KW PSL, Radcze
8. Aneta Sieńko, KWW KUKIZ`15, Milanów
9. Grażyna Smolińska, KWW FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU PARCZEWSKIEGO, Milanów