Szalony pomysł wójta Czubackiego

Gmina Sosnowica: Czubacki, jak sam powiedział, wpadł na szalony pomysł i unieważnił przetarg. Następnie ogłosił nowy i strzela, że ugra na tym pięć albo 10 tysięcy zł.Na ostatniej grudniowej sesji radni gminy Sosnowica uchwalili nowe stawki za odbiór śmieci. Od nowego roku każdy mieszkaniec zapłaci 11 zł miesięcznie pod warunkiem, że śmieci będą sortowane. Jeśli nie, to stawka wzrasta do 32 złotych od osoby. 

Wójt Sławomir Czubacki apeluje, żeby mieszkańcy zakładali kompostowniki i przetwarzali w nich odpady biodegradowalne. Dzięki temu gmina poniesie mniejsze koszty za odbiór odpadów. Gmina ma do dyspozycji 138 tys. zł. Do przetargu na odbiór odpadów przystąpiły trzy firmy. Jedna z nich chce 320 ts. zł, druga 275 tys. zł, a trzecia 260 tys. zł. 
Czubacki, jak sam powiedział, wpadł na szalony pomysł i unieważnił przetarg. Następnie ogłosił nowy i strzela, że ugra na tym pięć albo 10 tysięcy zł. Wójt naświetlił radnym problemy związane z gospodarką odpadami i dodał: - Użyję brzydkiego słowa, ale Bóg raczy wiedzieć, co z tym wszystkim zrobić.