Grali i pomagali w Sosnowicy

Dwudniowy Turniej Piłki Siatkowej w Sosnowicy miał niecodzienny wymiar. Wojciech Cieśliński i spółka pomyśleli o potrzebujących i zorganizowali zawody sportowe połączone z akcją "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sosnowicy odbyły się turnieje piłki siatkowej w czterech kategoriach, gdzie głównym celem było zebranie darów na charytatywne cele. - Każdy czy to zawodnik, zawodniczka, kibic musiał przynieść paczkę i włożyć ją do specjalnie przygotowanego kosza. Udało się zebrać 207 kg żywności długoterminowej, prawie 10 kg środków czystości i higieny, 14 kg słodyczy oraz odzież - wylicza Cieśliński.

Pierwszy dzień zmagań to rozgrywki w mini siatkówkę dziewczyn i chłopców, czyli "czwórki" siatkarskie. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z: Podedwórza pod opieką Bożeny Wołos, Gródka Szlacheckiego prowadzonej przez Daniela Korniluka, Sosnowicy pod wodzą Małgorzaty Maryjewskiej oraz UKS-u Zodiak Sosnowica Wojciecha Cieślińskiego. Turniej uroczystym przywitaniem wszystkich otworzyła dyrektor Marzena Waszczuk-Bancerz. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy rozgrywali zawody w pięciodrużynowych grupach, grając systemem "każdy z każdym".

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Podedwórza, która wygrała wszystkie cztery mecze. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się drużyny z Gródka Szlacheckiego, a stawkę zamknęły reprezentacje gospodarzy.

W grupie chłopców pierwszą lokatę zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sosnowicy, która w tie-breku pokonała Zodiaka. Na najniższym stopniu podium uplasowali się podedwórzanie, a kolejne pozycje stały się udziałem najmłodszych drużyn w stawce - Zodiaka II i III.

Dla wszystkich drużyn zapewnione zostały pamiątkowe nagrody. Organizatorami oraz sponsorami imprezy byli: wójt gminy Sosnowica, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnowicy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnowicy, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sosnowicy, samorząd Szkoły Podstawowej w Sosnowicy oraz UKS Zodiak Sosnowica.