Pogoń i Sosnowica górą

W połowie grudnia w Sosnowicy odbył się dwudniowy turniej piłki siatkowej. Zmagania miały niecodzienny wymiar. Wojciech Cieśliński i spółka pomyśleli o potrzebujących i zorganizowali zawody sportowe połączone z akcją "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sosnowicy odbyły się turnieje piłki siatkowej w czterech kategoriach, gdzie głównym celem było zebranie darów na charytatywne cele. - Każdy czy to zawodnik, zawodniczka, kibic musiał przynieść paczkę i włożyć ją do specjalnie przygotowanego kosza. Udało się zebrać 207 kg żywności długoterminowej, prawie 10 kg środków czystości i higieny, 14 kg słodyczy oraz wiele ubrań, zabawek i artykułów szkolnych - wylicza Cieśliński i dodaje, że chciałby podziękować wójtowi gminy, dyrektor Szkoły Podstawowej, dyrektor GOK-u, dyrektor Biblioteki Publicznej, samorządowi szkoły Podstawowej oraz UKS-owi Zodiak Sosnowica za pomoc przy organizacji zmagań.

 

Pogoń z triumfem

Po zmaganiach dzieci odbyła się rywalizacja kobiet i mężczyzn. Jako pierwsze do boju stanęły panie.

Wójt gminy oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnowicy przywitali wszystkie drużyny, włączające się w akcję. Życzyli super zabawy, czystej walki i radości z tego, że można się spotkać i walczyć sportowo, a przy tym komuś pomóc.

Cztery zespoły kobiet mierzyły się systemem "każdy z każdym". Najlepsza okazała się Pogoń Jagienka Lublin, która wygrała wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajął Orlik Jabłoń, trzecie Plejady, a stawkę zamknęła Szkoła Podstawowa w Sosnowicy. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe nagrody, które wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej.

WYNIKI SPOTKAŃ KOBIET

SP Sosnowica - Plejady 1:2

Pogoń - Orlik 2:0

SP Sosnowica - Pogoń 0:3

Plejady - Orlik 0:2

Plejady - Pogoń 0:2

Orlik - SP Sosnowica 2:0

KLASYFIKACJA KOBIET

1. Pogoń Jagienka Lublin

2. Orlik Jabłoń

3. Plejady

4. SP Sosnowica

Mało gościnni gospodarze

Tegoroczną edycję zakończyły starcia panów. Najlepsi okazali się siatkarze z Sosnowicy. W starciach grupowych triumfowały zespoły Orlika Jabłoń oraz gospodarzy. Na drugiej pozycji eliminację zakończyły reprezentacje Nadleśnictwa Parczew oraz Młodych Wilków Urszulin.

W półfinałach Młode Wilki pokonali 2:1 Orlik Jabłoń, zaś SP Sosnowica nie dała szans Nadleśnictwu, triumfując 2:0. Starcie o najniższe miejsce na podium to lepszy występ Orlika, który wygrał 2:1, zaś w najważniejszym starciu dnia SP Sosnowica ograła 2:0 Młodych Wilków.

KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN

1. SP Sosnowica

2. Młode Wilki

3. Orlik Jabłoń

4. Nadleśnictwo Parczew

5-6. Adult Sosnowica

5-6. Gimnazjum Sosnowica

W rywalizacji panów wystąpiło sześć zespołów

W rywalizacji panów wystąpiło sześć zespołów.