Starosta pozwolił na wyrąb, przepisów nie poda

Powiat Parczew: Dwa 50-letnie dęby poszły już pod topór, a 17 brzóz czeka w kolejce na wycinkę. Zgodę na to wydał starosta. Ale podstawy prawnej takich działań nie chce podać.Agnieszka Przekora, nowa dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji objęła to stanowisko 1 kwietnia ubiegłego roku. W lipcu podjęła decyzję, że zrobi na obiekcie porządek z drzewami. Złożyła wniosek do parczewskiego starosty o wydanie zezwolenia na wycinkę 19 drzew: sześciu brzóz o obwodzie pnia 180 cm szt. 1, o obwodzie pnia 160 cm szt. 1, o obwodzie pnia 170 cm szt. 2, o obwodzie pnia 190 cm szt. 1, o obwodzie pnia 145 cm szt. l; dwóch dębów o obwodzie pnia 170 cm szt. l i o obwodzie pnia 200 cm szt. 1; pięciu świerków: o obwodzie pnia 30 cm każdy; sześciu sosen: o obwodzie pnia 30 cm szt. 3, o obwodzie pnia 50 cm szt. 3.

Ojciec posadził drzewa, córka wycięła

Dyrektorka uzasadniła swój wniosek tym, że drzewa niszczą ogrodzenie i fundamenty budynku.

Sosny i świerki stwarzają niebezpieczeństwo osób biorących udział w imprezach sportowych i meczach piłkarskich

- pisze ponadto we wniosku Agnieszka Przekora.

Pod koniec lipca starosta wydał decyzję i zezwolił na wycięcie 19 drzew na parczewskim stadionie. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że wycinka drzew spowodowana jest wprowadzeniem podwyższonych standardów bezpieczeństwa w obiektach sportowych.

W oparciu o tę decyzję wycięto już 2 dęby, które, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, posadził jakieś 50 lat temu Marian Przekora, ówczesny dyrektor obiektu, a prywatnie ojciec obecnej dyrektorki MOSiR.

Starosta nie chce z nami gadać

Użycie tak ogólnego sformułowania w uzasadnieniu decyzji administracyjnej wzbudziło nasze zaniepokojenie. Poprosiliśmy zatem starostę, żeby wskazał na jakie przepisy wprowadzające podwyższone standardy bezpieczeństwa w obiektach sportowych się powołał. Starosta nie zrozumiał albo udał, że nie rozumie i odpowiedział, że nie odpowie na nasze pytanie, bo jakoby żądamy wykładni przepisów zastosowanych w tej sprawie, co nie jest informacją publiczną. To oczywiście nie jest prawdą, bo domagaliśmy się wskazania źródła tego prawa, a nie interpretacji.

W odpowiedzi czytamy:

W kwestii interpretacji uzasadnienia przedmiotowego zezwolenia organ nie podejmuje polemiki podtrzymując zapisy w niej zawarte, ponieważ decyzja stała się ostateczna i nie została we właściwym terminie zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

(…)

Najnowszy numer Wspólnoty już w Twoim punkcie sprzedaży.Ogłoszenia

Fullstack PHP Developer

Poszukuję osoby na stanowisko fullstack developera...

Uwaga! Pracownicy z Ukrainy,...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...

Pracownicy z Polski, Ukrainy, Azji...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...

Audi 80 b3 diesel

Sprzedam audi 1,6 tdi. Po wymianie rozrzadu....

Sprzedam siłownik

Sprzedam siłownik wywrotu przyczepy HL, używany....

króliki

króliki rasy Belg Olbrzym,Zajęczak i Rex Szynszyl od...