15 Najbardziej Wpływowych Kobiet Powiatu Parczewskiego

Powiat Parczew: Z okazji obchodzonego w zeszłym tygodniu Dnia Kobiet pokusiliśmy się o stworzenie rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet Powiatu Parczewskiego.Kobiety z naszego powiatu rozwijają się w wielu dziedzinach. Ich wrażliwość pozwala na działania na rzecz społeczeństwa (organizacje, stowarzyszenia), ich bystre oko i kobieca intuicja sprawiają, że zdobywają szczyty w samorządzie (są przewodniczącymi, radnymi, wójtami), są zwierzchnikami państwowych instytucji. 

Ich zdolności pozwalają rozwijać także działalność kulturalną (artystki, dyrektorki ośrodków kultury), a ich kreatywność i zmysł menadżerski przydaje się przy prowadzeniu biznesu. 

Takie właśnie są najbardziej wpływowe kobiety powiatu parczewskiego - sprawdzają się w każdej roli. W dodatku są wspaniałymi żonami, matkami i babciami, choć często prowadzona działalność zabiera im gros cennego czasu.

Co więcej, w naszym powiecie to kobiety stoją na straży publicznych pieniędzy. W większości gmin skarbnikiem jest kobieta.

Zestawienie oparliśmy o naszą subiektywną ocenę aktywności pań, szczególnie w ubiegłym roku. 

Do rankingu wybraliśmy te mieszkanki powiatu parczewskiego, które z racji sprawowanej funkcji, działalności, kompetencji wpływają na lokalną rzeczywistość.

 A wpływać na swoją małą ojczyznę można mocno i to na różne sposoby: z urzędniczego fotela, z racji bycia członkiem samorządu czy choćby działalności angażującej mieszkańców.


Poznajcie piętnaście Najbardziej Wpływowych Kobiet Powiatu Parczewskiego. 

1. Urszula Szymańska - Prokurator Rejonowa w Parczewie

Od wielu lat stoi na straży przestrzegania prawa na terenie działania jednostki parczewskiej Prokuratury. Wolna od politycznych zawirowań, piastująca swój urząd przez wiele lat niezależnie od powiewu politycznego wiatru. Pomimo charakteru pracy wrażliwa na krzywdę ludzką. 

Od lat cieszy się wysokim zaufaniem społecznym

2. Marzanna Ramusiewicz  - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Parczewie

Szefuje parczewskiemu Urzędowi Skarbowemu już od 8 lat stojąc na straży budżetu kraju i zbierania naszych podatków. Wprowadziła nową jakość do zarządzania tak ważną dla państwa, aczkolwiek nie lubianą przez społeczeństwo jednostką. 

Pod jej rządami urząd, pomimo swojej specyfiki, stał się przyjaźniejszy dla człowieka

3. Magdalena Łazuka - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Parczewie

Od prawie czterech lat dba o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Dzięki jej działalności możemy jeść bezpiecznie w lokalach, a także leczyć się w dobrych warunkach w placówkach medycznych naszego powiatu.

Oprócz tego postawiła na promocję zdrowia, czego wyrazem są liczne konferencje i konkursy prozdrowotne

4. Krystyna Jaśkiewicz - Wójt Gminy Sosnowica

Jedyna kobieta, która trzyma w swoich rękach stery całej gminy. Odważna, bezkompromisowa, stawiająca na swoim. Od ponad dziesięciu lat cieszy się zaufaniem mieszkańców swojej gminy. Mimo twardości charakteru, otwarta i przyjazna w codziennych kontaktach.

Po latach marazmu przed jej rządami tchnęła w gminę nowe życie, czego wyrazem jest ilość wydarzeń kulturalnych organizowanych przez i z pomocą gminy

5. Ewa Buczek  - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie

Nikt tak szczegółowo nie zna codziennych problemów parczewskich rodzin.

Dzięki działalności kierowanej przez nią instytucji, rodziny, które mają problemy, bądź też dzieci z problemami mogą skorzystać z fachowej porady. Dzięki działalności PCPR integrują się z innymi, poznają inne osoby, które być może mają takie same problemy. 

Od wielu lat dba, by dzieci trafiające do rodzin zastępczych miały jak najlepsze warunki do  normalnego do życia.

6. Anna Makówka - Skarbnik, Urząd Miejski w Parczewie

Osoba, która twardą ręką trzyma miejską kasę. A jest tego, co roku blisko 50 milionów złotych. Skutecznie studzi zapędy burmistrza a także radnych przed nadmiernymi, rozpasanymi wydatkami. Kompetentna, twarda, skrupulatna w rozliczaniu pieniędzy podatników.

Bezkompromisowa, na sesjach umie twardo bronić finansów miasta przed zakusami radnych

7. Beata Tryniecka  - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie

Z pod jej ręki wyszły, jeśli nie tysiące to setki młodych, wykształconych, otwartych na świat absolwentów liceum. Mimo niekiedy szalonych pomysłów ministrów edukacji płynnie utrzymuje swoją placówkę na powierzchni, od lat trzymając status najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie.  

Serdeczna, otwarta na ludzi, komunikatywna, cieszy się szacunkiem i sympatią uczniów

8. Iwona Kopińska - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie

Zarządza jedną z największych szkół podstawowych w powiecie. Do tego pod bokiem ma parczewski basen, który dodaje szkole nowych, szerszych możliwości.

Choć wyniki osiągane przez uczniów na egzaminach na zakończenie szkół pozostawiają jeszcze trochę do życzenia, to z roku na rok widać poprawę ich rezultatów. 

Niemniej, placówka, którą kieruje wychowuje ponadprzeciętnie uzdolnionych uczniów, laureatów konkursów wiedzy z różnych przedmiotów, którzy osiągają wysoką średnią ocen

9. Gabriela Bilkiewicz - Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego w Hołownie

Stworzony przez nią Ośrodek Edukacji Regionalnej im. Janusza Bilkiewicza to wizytówka już nie tylko gminy Podedwórze i powiatu parczewskiego, ale także ambasador Lubelszczyzny na całą Polskę. Do Hołowna przyjeżdżają turyści czy uczniowie z całej Polski, a także goście zza granicy, by raczyć się prawdziwą naturą, sauną, gabinetem masażu i wieloma innymi atrakcjami Krainy Rumianku. 

Powodzeniem cieszy się też sklepik z własnoręcznie wykonanymi przez okolicznych artystów i uczestników programów edukacyjnych wyrobami

10. Agnieszka Przekora - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie

Szefem MOSiR jest od marca zeszłego roku, ale już po niecałym roku widać, że władze miasta i radni będą miały z nią kłopot. Budżet miasta jest za cienki, by zrealizować jej pomysły. Ma wizję na wprowadzenie parczewskiego sportu na wyższy poziom i go konsekwentnie realizuje. 

Sama też czynnie gra w siatkówkę osiągając z żeńską drużyną Victorii Parczew niemałe sukcesy sportowe.

11. Jadwiga Ogłozińska - Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie

Jest wszędzie tam, gdzie coś grają, recytują czy śpiewają. Niespożyta energia powoduje, że każda impreza, którą prowadzi lub organizuje nawet turniej szachowy, staje się atrakcyjnym show. 

Duża wrażliwość społeczna, aktywność i umiejętność komunikowania się powoduje, że jest jedną z najbardziej znanych i lubianych kobiet w powiecie

12. Marzena Zawisza - Gimnazjum w Milanowie

Nauczyciel polonista, człowiek - ikona działalności kulturalnej i oświatowej w gminie Milanów. Angażuje się w życie społeczne gminy i przygotowywanie dzieci do uroczystości, przy okazji pokazując im piękno i możliwości języka ojczystego. 

Człowiek Roku Powiatu Parczewskiego naszego Tygodnika przed dwoma laty. 

13. Iwona Czeczko - Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy 

Międzynarodowy Plener Malarski, który staje się powoli chlubą i wizytówką gminy, Babski Sejmik na którym zbierają się kobiety nie tylko z gminy Sosnowica, to flagowe imprezy organizowane przez kierowaną jej fachową ręką instytucję.

Otwarta na ludzi, pomyły, zawsze uśmiechnięta wyniosła kulturę w gminie Sosnowica na naprawdę wysoki poziom

14. Izabela Sokołowska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu   

Pod jej rządami ZSCKR w Jabłoniu przekształcił się w placówkę, której nie powstydziłby się niejeden powiat. Świetnie wyposażona szkoła, kształci najlepsze kadry przyszłych rolników, czy techników energii odnawialnej w województwie lubelskim. 

Placówka, którą kieruje od lat jest uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych szkół nie tylko w powiecie parczewskim. 

15. Anna Jakubiuk - Sołtys Woli Tulnickiej

Zwycięzca plebiscytu na Sołtysa Roku 2016 Powiatu Parczewskiego. Młoda, dynamiczna sołtys zmienia swoim działaniem dotychczasowe wyobrażenie o funkcji sołtysa we wsi. Ma opinię lubianego przez wszystkich sołtysa, który zabiega o potrzebne we wsi inwestycje, pomaga w rozwiązywaniu problemów lokalnych i inicjuje przedsięwzięcia kulturalne dla lokalnej społeczności. 

Jej fachowość, wiedza i kompetencje spowodowały, że zasiada w Radzie LGD Jagiellońska Przystań

 


1. Urszula Szymańska - Prokurator Rejonowa w Parczewie 

2. Marzanna Ramusiewicz - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Parczewie 

3. Magdalena Łazuka - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Parczewie 

4. Krystyna Jaśkiewicz - Wójt Gminy Sosnowica

5. Ewa Buczek - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie 

6. Anna Makówka - Skarbnik Urząd Miejski w Parczewie 

7. Beata Tryniecka - Liceum Ogólnokształcące Im. Mikołaja Kopernika w Parczewie 

8. Iwona Kopińska - Szkoła Podstawowa Nr 2 Im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie 

Gabriela Bilkiewicz - Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego 

10. Agnieszka Przekora - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie 

11. Jadwiga Ogłozińska - Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie 

12. Marzena Zawisza - Gimnazjum w Milanowie 

13. Iwona Czeczko - Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy

14. Izabela Sokołowska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu 

15. Anna Jakubiuk - Sołtys Woli Tulnickiej 


Ogłoszenia

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

Grunty orne

Sprzedam grunty orne o powierzchni 5,01 ha,klasa...

Poszukuje mieszkania na 1 piętrze do...

Poszukóje mieszkania do kupienia na terenie parczewa...

Siewnik do kukurydzy Gaspardo SP$...

Siewnik z 2012roku pierwszy właściciel z...

Agregat ścierniskowy Mandam 3m

Do sprzedania gruber 3m 7łap zabezpieczenie kołkowe...

Busy do Niemiec, Holandii i Belgii

Oferujemy ekspresowe przewozy z Polski do Holandii,...