ELPAR Lubelskim Ambasadorem Biznesu

Grudniowe podsumowania ubiegłego roku wyłoniły najlepszych biznesmenów Lubelszczyzny. Prestiżowe wyróżnienie trafiło do Władysława Szczygielskiego.Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu od lat honoruje tytułem Ambasadorów LKB osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju biznesu na Lubelszczyźnie oraz promocji i rozwoju LKB. Laureatów 2017 roku poznaliśmy podczas Biznes Forum i Gali Lubelskiego Klubu Biznesu, które zorganizowano w Filharmonii Lubelskiej.

Prestiżowe wyróżnienia trafiły tym razem do Władysława Szczygielskiego, założyciela fabryki kabli Elpar z Parczewa, Romana Raka, twórcy i właściciela Zakładu Usługowego-Produkcyjnego Roztocze w Zamościu oraz Grzegorza Polaka, prezesa Wytwórni Makaronu Domowego Pol-Mak.

Władysław Szczygielski otrzymał nagrodę za "wkład w budowanie polskiej gospodarki i sukces ekonomiczny firmy zbudowany poprzez inwestycje w nowoczesne technologie stosowane w produkcji przewodów elektrycznych oraz rozwój kapitału ludzkiego."

Z urodzenia parczewianin, z wykształcenia inżynier 

Władysław Szczygielski jest rodowitym mieszkańcem Parczewa i absolwentem Technikum Przemysłowo-Pedagogicznego oraz Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie.

Swoją karierę rozpoczynał jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie. Następnie rozpoczął pracę jako główny energetyk w parczewskim oddziale Warszawskich Zakładów Telewizyjnych. Jako przedsiębiorca zadebiutował dziewięć lat później, kiedy w przydomowym warsztacie otworzył zakład naprawczy sprzętu i przezwajania silników elektrycznych.

Odwaga konieczna w biznesie 

W 1990 roku założył przedsiębiorstwo Elpar specjalizujące się w produkcji kabli i przewodów elektroenergetycznych. Jego dewizą jest stały rozwój firmy. Cechuje go odwaga i determinacja w dążeniu do celu. W kontaktach biznesowych ceni sobie uczciwość, a u pracowników zaangażowanie i rzetelne podejście do obowiązków. Pod jego kierownictwem Fabryka Kabli Elpar z małej rodzinnej firmy przeistoczyła się w duże przedsiębiorstwo działające prężnie również na międzynarodowych rynkach.

Od warsztatu do wielkiej firmy

Fabryka Kabli Elpar to drugi w Polsce pod względem wielkości producent kabli i przewodów elektrycznych. Elpar to ponad 400 milionów przychodu rocznie i około 450 pracowników. To w większości wysokiej klasy specjaliści. Firma oferuje kilkaset rodzajów kabli przeznaczonych dla budownictwa, energetyki, górnictwa, kolei czy też przemysłu samochodowego. Fabryka Kabli Elpar to 12 tysięcy ton przerobionej miedzi i około 6 tysięcy ton aluminium rocznie. Wyroby firmy są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale także na rynkach: Szwecji, Irlandii, Czech, Słowacji, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, czy Wielkiej Brytanii.

Synowie kontynuują misję

Synowie, Andrzej i Marek Szczygielscy, stoją dziś na czele spółki. Kontynuują misję i wizję swojego ojca. Udoskonalają Fabrykę Kabli Elpar w Parczewie inwestując w nowoczesne technologie produkcji i rozwój kapitału ludzkiego.

ELPAR w liczbach 

27 lat - tak długo działa i rozwija się firma założona przez Władysława Szczygielskiego
400 milionów zł - to roczne przychody ELPAR-u
450 - tylu pracowników zatrudnia dziś parczewska fabryka kabli

Ogłoszenia

Alufelgi BMW 16"

Sprzedam felgi aluminiwe BMW 16" widoczne na...

Suzuki gsxr 750

Sprzedam Suzuki gsxr 750, 2003r. Motocykl w bardzo...

best diwali offer(+91-7740834666)...

best diwali offer(+91-7740834666) simple totka for...

best diwali offer(+91-7740834666)...

best diwali offer(+91-7740834666) signs your ex...

Diwali offer +91-9694102888 Stop...

Diwali offer +91-9694102888 Stop separation and...

Diwali offer +91-9694102888 break up...

Diwali offer +91-9694102888 break up marriage...