Znalezione pieniądze przyniosła na komendę. Fotograf: KPP w Opolu Lubelskim

Ujawniamy 13-stki urzędników z powiatu parczewskiego

Pow. Parczew: Naczelny Sąd Administracyjny rozszerzył grono osób sprawujących funkcje publiczne praktycznie na wszystkich pracowników, z nielicznymi wyjątkami. Pomimo tego samorządy ukrywają informacje o wynagrodzeniach swoich urzędników.Wspólnota ruszyła z akcją ujawniania wynagrodzeń oraz nagród urzędników pracujących w gminach, powiatach i państwowych agendach. Na pierwszy ogień poszedł powiat opolski.

Wzór płynie z Opola Lubelskiego

W listopadzie ubiegłego roku opolska redakcja wystąpiła do Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Chodziło o pensje wypłacone pracownikom za miesiąc październik. Prośba dotyczyła również podania wykształcenia urzędników.

Odpowiedź przyszła w pełnym zakresie. Wykaz urzędniczych pensji obejmował ponad 70 pozycji. Od ścisłego kierownictwa powiatu po szeregowych referentów zatrudnionych w poszczególnych wydziałach. Nie podano tylko zarobków tych pracowników starostwa, których praca ma charakter usługowy lub techniczny. A więc osób zatrudnionych w sekretariacie, biurze obsłudze Rady Powiatu, punkcie obsługi interesanta, kierowców, sprzątaczek.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).