15 wpływowych kobiet powiatu

Powiat Parczew: Z okazji obchodzonego w tym tygodniu Dnia Kobiet pokusiliśmy się o stworzenie rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet Powiatu Parczewskiego.Kobiety z powiatu parczewskiego są aktywne w wielu dziedzinach życia społecznego. Często stoją na czele organizacji oraz instytucji. Ich bystre oko i kobieca intuicja sprawiają, że prowadzą stowarzyszenia, są radnymi, wójtami i zwierzchnikami państwowych instytucji. 

Ich zdolności pozwalają rozwijać także działalność kulturalną, a kreatywność i zmysł menadżerski przydaje się w prowadzeniu biznesu. Co więcej, w naszym powiecie to kobiety stoją na straży publicznych pieniędzy. W większości gmin skarbnikiem jest kobieta.

Do rankingu wybraliśmy te Panie, które z racji sprawowanej funkcji, działalności i kompetencji wpływają na lokalną rzeczywistość. 

Poznajcie piętnaście Najbardziej Wpływowych Kobiet Powiatu Parczewskiego. 

1. Urszula Szymańska - Prokurator Rejonowa w Parczewie

Kolejny rok przewodzi w naszym rankingu. Od wielu lat stoi na straży przestrzegania prawa na terenie działania jednostki parczewskiej prokuratury. Wolna od politycznych zawirowań, piastująca swój urząd przez wiele lat niezależnie od powiewu politycznego wiatru. Pomimo charakteru pracy wrażliwa na krzywdę ludzką. 

Od lat cieszy się wysokim zaufaniem społecznym

2. Marzanna Ramusiewicz  - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Parczewie

Szefuje parczewskiemu Urzędowi Skarbowemu już od 9 lat stojąc na straży budżetu kraju i zbierania naszych podatków. Wprowadziła nową jakość do zarządzania tak ważną dla państwa, aczkolwiek nie lubianą przez społeczeństwo jednostką. 

Pod jej rządami urząd, pomimo swojej specyfiki i ostatnich zmian organizacyjnych, stał się przyjaźniejszy dla człowieka. 

3. Magdalena Łazuka - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Parczewie

Od prawie pięciu lat dba o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Dzięki jej działalności możemy jeść bezpiecznie w lokalach, a także leczyć się w dobrych warunkach w placówkach medycznych naszego powiatu.

Oprócz tego postawiła na promocję zdrowia, czego wyrazem są liczne konferencje i konkursy prozdrowotne. 

4. Anna Gołacka - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Parczewie

Debiutuje w naszym rankingu. Od niedawna piastuje to stanowisko, ale od razu została rzucona na głęboką wodę. Szalejący w naszym powiecie ASF powoduje, że od wejścia do urzędu musi się mierzyć z wyjątkowo trudnym problemem. 

Od jej decyzji zależą w tej chwili losy dziesiątek tysięcy pogłowia trzody chlewnej. 

5. Anna Jakubiuk - Sołtys Woli Tulnickiej, Człowiek Roku Ziemi Parczewskiej 2017

Zwyciężczyni plebiscytu na Człowieka Roku Ziemi Parczewskiej 2017. 

Młoda, dynamiczna sołtys zmienia swoim działaniem dotychczasowe wyobrażenie o funkcji sołtysa we wsi. Ma opinię lubianego przez wszystkich sołtysa, który zabiega o potrzebne we wsi inwestycje, pomaga w rozwiązywaniu problemów lokalnych i inicjuje przedsięwzięcia kulturalne dla lokalnej społeczności. 

Pełna pomysłów, konsekwentna w ich realizacji staje się coraz bardziej znaczącą postacią w panteonie wpływowych kobiet powiatu parczewskiego.  

6. Małgorzata Semeniuk - Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu

Zajęła drugie miejsce w naszym plebiscycie na Człowieka Roku Ziemi Parczewskiej. Pomimo fatalnej kondycji finansowej Gminy Podedwórze, Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu, którą kieruje od kilku lat, jest jednym z najjaśniejszych punktów gminy a także powiatu. 

Bardzo aktywna nie tylko w pracy, ale także na forum lokalnej społeczności. 

7. Krystyna Jaśkiewicz - Wójt Gminy Sosnowica

Jedyna kobieta, która trzyma w swoich rękach stery całej gminy. Odważna, bezkompromisowa, stawiająca na swoim. Od ponad jedenastu  lat cieszy się zaufaniem mieszkańców swojej gminy. Mimo twardości charakteru, otwarta i przyjazna w codziennych kontaktach.

Po latach marazmu przed jej rządami tchnęła w gminę nowe życie, czego wyrazem jest ilość wydarzeń kulturalnych organizowanych przez i z pomocą gminy.

8 . Katarzyna Matczuk - Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

Nie bez powodu Jabłoń świeci najjaśniej na mapie kultury powiatu parczewskiego. 

Kierowana przez nią jednostka jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez kulturalnych gminnych i powiatowych w Gminie Jabłoń. Oczkiem w głowie jest Plener Rzeźbiarski w Jabłoniu, na który zjeżdżają się rzeźbiarze z całej Polski. 

9. Katarzyna Kowalczyk - Gminny Ośrodek Kultury w Dębowej Kłodzie

Człowiek - instytucja. Jest wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Dzięki jej pomysłom i zaangażowaniu życie kulturalne w Dębowej Kłodzie weszło na zupełnie inny poziom. Organizowane przez nią koncerty czy recitale niezwykłych, popularnych, nieszablonowych  artystów powoli wpisują się na stałe w wydarzenia kulturalne gminy.  

Członek Wojewódzkiej Rady Rozwoju Kultury w Lublinie. 

10. Agnieszka Hawryluk - Urząd Miejski w Parczewie. 

Niezwykle kompetentna, jedna z niewielu osób, która ma przepisy prawa w małym palcu. 

Do tego zawsze otwarta i chętnie służy pomocą. Na jej barkach spoczywa cała machina urzędnicza w Gminie Parczew. Do sesji czy komisji zawsze perfekcyjnie przygotowana. Nie ma pytań, na które by nie znała odpowiedzi. Nie jeden radny próbował swoich sił w starciach z nią podczas sesji. Bez skutku. 

11. Agnieszka Przekora - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie

Drugi rok szefuje parczewskiemu MOSiR-owi. Rozrastające się sekcje piłkarskie, sukcesy juniorów na szczeblu wojewódzkim, czy dobre wyniki siatkarek, to część działalności szefowej parczewskiego sportu. 

Dzięki jej zabiegom na obiekcie parczewskiego MOSiR-u powstanie długo wyczekiwany przez młodzież skatepark. 

12. Iwona Czeczko - Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy 

Międzynarodowy Plener Malarski, który staje się powoli chlubą i wizytówką gminy, Babski Sejmik, na którym zbierają się kobiety nie tylko z gminy Sosnowica, to flagowe imprezy organizowane przez kierowaną jej fachową ręką instytucję.

Otwarta na ludzi, pomyły, zawsze uśmiechnięta wyniosła kulturę w gminie Sosnowica na naprawdę wysoki poziom.

13. Bugumiła Sarnowska - Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie

Jest wszędzie tam, gdzie coś się dzieje, niezależnie czy to doniosłe wydarzenie rangi powiatowej, czy mała lokalna impreza. 

Nie dość, że jako szefowa powiatowej instytucji kulturalnej sama organizuje lub współorganizuje wiele wydarzeń kulturalnych szczebla powiatowego czy wojewódzkiego, to zawsze z aparatem, by uwiecznić te wyjątkowe wydarzenia dla potomności. 

14. Anetta Weremczuk - Liceum Ogólnokształcące w Parczewie

Niespożyta energia, którą zaraża, wieczny uśmiech i ciepło, którym obdarowuje nie tylko swoich uczniów, ale też znajomych czy przyjaciół. 

Nieważne czy biega, śpiewa, czy uczy młodzież, zawsze daje z siebie wszystko. Jest nie tylko nauczycielem, ale też przewodnikiem duchowym dla wielu pokoleń parczewskiej młodzieży, o czym świadczą sukcesy prowadzonych przez nią uczniów w konkursach i olimpiadach. 

15. Gabriela Bilkiewicz - Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego w Hołownie

Stworzony przez nią Ośrodek Edukacji Regionalnej im. Janusza Bilkiewicza to wizytówka już nie tylko gminy Podedwórze i powiatu parczewskiego, ale także ambasador Lubelszczyzny na całą Polskę. Do Hołowna przyjeżdżają turyści czy uczniowie z całej Polski, a także goście zza granicy, by raczyć się prawdziwą naturą, sauną, gabinetem masażu i wieloma innymi atrakcjami Krainy Rumianku. 

Powodzeniem cieszy się też sklepik z własnoręcznie wykonanymi przez okolicznych artystów i uczestników programów edukacyjnych wyrobami.