Powiatowy turniej BRD rozstrzygnięty

W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie miał miejsce finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu parczewskiego. Policjanci sprawowali nadzór nad przeprowadzanymi konkurencjami. Najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.

W środę w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie po raz kolejny odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu parczewskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Parczewie oraz Polski Związek Motorowy we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej i Szkołą Podstawową w Dębowej Kłodzie.

Podczas turnieju oceniana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji w ruchu drogowym. Kolejnym etapem był przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Następnie oceniany był przejazd rowerem przez tor przeszkód. Uczestnicy konkursu musieli także wykazać się umiejętnościami z udzielania pomocy przedmedycznej. Do tych zmagań posłużyły zaaranżowane przez mundurowych scenki. Jurorami w tych konkurencjach byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Dla najlepszych drużyn oraz najlepszych uczniów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużynową i indywidualną.

 

W kategorii szkół podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie

2. Szkoła Podstawowa w Gęsi

3. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy

 

Indywidualnie (szkoły podstawowe):

1. Szymon Haczkur (Szkoła Podstawowa w Gęsi)

2. Błażej Jastrzębski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie)

3. Krystian Karpik (Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie)

 

Gimnazjum

1. Gimnazjum w Jabłoniu

2. Gimnazjum w Dębowej Kłodzie

3. Gimnazjum w Parczewie

 

Indywidualnie:

1. Kacper Kopiński (gimnazjum Parczew)

2. Paweł Kaczan (gimnazjum Jabłoń)

3. Michał Gryczuk (gimnazjum Dębowa Kłoda)

 

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich.

 


Galeria zdjęć: