Co robił trener Jagiellonii Białystok na otwarciu stadionu w Milanowie? (galeria)

Milanów: Oficjele, zaproszeni goście oraz liczne grono sympatyków futbolu świętowało 1 maja otwarcie milanowskiego obiektu.Przy udziale licznie zgromadzonej publiczności w środę 1 maja w Milanowie miało miejsce  uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu sportowego. 

Oficjalne otwarcie obiektu połączono z XIX memoriałem im. Ryszarda Tymosiewicza. 

Jak to zwykle bywa przy takich okazjach było poświęcenie stadionu, były przemówienia, dyplomy i puchary. 

Jednak największą zagadką, którą próbowała rozwiązać publiczność, było pytanie: skąd i po co w Milanowie wziął się trener trzeciej drużyny ekstraklasy Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ścieżkę do trenera Jagiellonii poprzez swoje znajomości wydeptał trener LKS Milanów Sebastian Magier. 

Miało to związek nie tylko z otwarciem stadionu i memoriałem, ale w szczególności z aukcją charytatywną związaną z pomocą dla Piotrusia Guza, syna siostry ciotecznej trenera Magiera, w którą włączył się także klub LKS Milanów.  

 

Paweł Krępski, wójt Gminy Milanów

Cieszę się z oficjalnego otwarcia stadionu tym bardziej, że przybyło wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości. Obiekt wszystkim bardzo się podobał. Jestem przekonany, że będzie służył społeczeństwu naszej gminy przez wiele lat. Będzie również areną zmagań w różnych dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------

Piotruś Guz pochodzi z Kocka i ma prawie 4 lata. Chłopiec interesuje się samochodzikami, uwielbia oglądać bajki i chodzić do przedszkola, gdzie może uczestniczyć w różnych zajęciach. Na co dzień jest wesoły i bardzo zaradny. Niestety w grudniu 2017 roku u Piotrusia wykryto białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu chłopiec często przebywa na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Wpłaty można kierować: 
• na konto Fundacji Spełnionych Marzeń: ING Bank Śląski 12 1050 1025 1000 0023 5851 4327 z dopiskiem: „dla Piotra Guza”
• wpłaty z 1%: KRS 0000128832 z dopiskiem: „dla Piotra Guza”


Galeria zdjęć: